IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406433081

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

IDENTYFIKATOR ZADANIA - GŁOSOWANIE : N15

NAZWA PROJEKTU:
"Port Wodny Kielce" - kajaki, rowery, konkursy, koncerty. Wakacyjne festyny rodzinne nad Zalewem.

LOKALIZACJA :

TYP PROJEKTU:
NIEINWESTYCYJNY

KOSZT ZADANIA PO WERYFIKACJI: 30 000.00 zł

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM:

Wśród mieszkańców Kielc panuje przekonanie, że nad Zalewem „nic się nie dzieje”. Nie odbywają się żadne imprezy, koncerty czy inne wydarzenia, a przecież Zalew jest bardzo popularnym miejscem, które ma duży potencjał. Po drugie, w sytuacji zagrożenia zdrowia, wiele dzieci i wiele rodzin spędza wakacje w mieście. Niniejszy projekt wychodzi im naprzeciw oferując możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Projekt PORT WODNY KIELCE zaprasza wszystkich na rejs.  Rejsy po Zalewie. dla całych rodzin; do dyspozycji chętnych będą bezpłatne żaglówki ze sternikami, rowery wodne, kajaki i motorówki.  Odbędą się warsztaty i pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem sprzętu ratującego życie.  W trakcie trzech festynów nad Zalewem odbędą się koncerty zespołów muzycznych oraz zabawy prowadzone przez didżejów. Koncerty będą połączone z zabawą taneczną i różnymi konkursami (np. "jaka to melodia?").  Przeprowadzone zostaną konkursy wiedzy historycznej na temat Szydłówka i Kielc. Będą zagadki z narodami dla dzieci i dorosłych.  Zorganizowane zostaną zabawy i konkursy zręcznościowe dla dzieci, w tym: konkurs modeli "żaglowców z byle czego", konkurs modeli samolotów, olimpiada sportów plażowych: skakanka, żonglowanie piłką, rodzinne wyścigi rowerów wodnych i kajaków, itp.

OPIS DZIAŁAŃ:

A. Przygotowanie festynów: 1) Zawarcie porozumień z muzykami, realizatorami dźwięku, animatorami, obsługą oraz instytucjami wspierającymi imprezy. 2) zakup części nagród, wypłata zaliczek. B. Realizacja festynów: 1) Przeprowadzenie koncertów zespołów muzycznych połączonych z zabawą taneczną i konkursami zręcznościowymi. 2) Rejsy po Zalewie motorówkami, kajakami, rowerami wodnymi i jachtami żaglowymi. 3) Warsztaty i pokazy ratownictwa wodnego. 4) Zawody sportowe (regaty żeglarskie dla dzieci) i konkursy zręcznościowe dla całych rodzin 5) Konkursy wiedzy na temat historii Kielc.

REALIZACJA PROJEKTU

STATUS REALIZACJI PROJEKTU:
zakończony

DOTYCHCZAS PONIESIONE NAKŁADY: 30 000 zł

OPIS REALIZACJI PROJEKTU:

Zadanie zostało zlecone do realizacji dla Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zalew Kielce" z siedzibą w Kielcach, przy ul. Hetmana Jana Karola Chodkiewicza 87, 25-139 Kielce na realizację zadania publicznego pn. „Port Wodny Kielce - kajaki, rowery, konkursy, koncerty. Wakacyjny festyn rodzinny nad Zalewem"”. Umowa o realizacje zadania publicznego została zawarta w dniu 16 maja 2022 r. w Kielcach Nr umowy W/U-WB/728/EKS/305/UM/1043/2022. Termin realizacji zadania publicznego: 1.06 - 30.09.2022 r.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA REALIZACJĘ:
Justyna Łukasik

NR TELEFONU:
41 36 76 620

E-MIAL:
justyna.lukasik@um.kielce.pl