IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406433081

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

IDENTYFIKATOR ZADANIA - GŁOSOWANIE : N25

NAZWA PROJEKTU:
Seanse kina letniego - Na Stoku i Świętokrzyskie

LOKALIZACJA :

TYP PROJEKTU:
NIEINWESTYCYJNY

KOSZT ZADANIA PO WERYFIKACJI: 30 000.00 zł

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM:

Projekt zakłada organizację minimum 6 seansów kina letniego na kieleckich osiedlach Na Stoku oraz Świętokrzyskie. Wydarzenia te odbywałyby się naprzemiennie w miesiącach letnich, w okresie od czerwca do września, w weekendy. Na tych osiedlach do tej pory brakowało jakichkolwiek wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, mimo że obszar ten zamieszkuje bardzo duża liczba mieszkańców naszego miasta. Stąd pomysł na organizację serii wydarzeń rozrywkowych - seansów kina letniego poprzedzonych krótkim, 2-3 godzinnym, integracyjnym piknikiem. Przed seansem zaplanowane powinny być różnego rodzaju gry i zabawy, pokazy, animacje, warsztaty i konkursy dla dzieci, wata cukrowa. Repertuar filmów może być wybrany np. poprzez głosowanie na platformie IDEA Kielce, lecz powinien opierać się na filmach familijnych, dostosowanych do osób w różnym wieku. Dla mieszkańców w trakcie seansów powinny zostać zapewnione leżaki umożliwiające komfortowe oglądanie filmu.

OPIS DZIAŁAŃ:

W okresie letnim zorganizowanych powinno zostać minimum 6 seansów kina letniego w różnych lokalizacjach na terenie osiedla Na Stoku i osiedla Świętokrzyskiego. Wybór repertuaru w miarę możliwości powinien zostać dokonany w porozumieniu z mieszkańcami, na przykład na platformie konsultacyjnej IDEA Kielce. W ramach każdej imprezy powinna nastąpić projekcja wybranego filmu poprzedzona trwającym 2-3 godziny piknikiem dla dzieci (konkursy, zabawy, animator, pokazy, warsztaty itp). Do udziału wydarzeniach powinny zostać zaproszone organizacje pozarządowe i instytucje miejskie, które mogą uatrakcyjnić pikniki. Mowa tutaj o bibliotece miejskiej, służbach (policja, straż miejska, straż pożarna), domach kultury i innych. Dla uczestników zapewniona powinna zostać odpowiednia liczba leżaków i miejsca w którym rozkładane mogą być np. koce piknikowe. W miarę możliwości należy zaprosić podmioty gospodarcze oferujące np. popcorn czy watę cukrową.

REALIZACJA PROJEKTU

STATUS REALIZACJI PROJEKTU:
w toku

OPIS REALIZACJI PROJEKTU:

Zadanie zlecone do realizacji organizacji pozarządowej - Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody. Przygotowania do realizacji wydarzeń

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA REALIZACJĘ:
Agnieszka Sadowska-Skrzyniarz

NR TELEFONU:
41 36 76 612

E-MIAL:
agnieszka.sadowska@um.kielce.pl