IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406433081

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

IDENTYFIKATOR ZADANIA - GŁOSOWANIE : N07

NAZWA PROJEKTU:
3 pikniki integracyjne dla mieszkańców osiedli peryferyjnych - Razem dla Kielc

OSTATECZNA LOKALIZACJA ZADANIA: Pikniki na osiedlowych skwerach, parkach lub placach w obrębie następujących osiedli: Baranówek, Podkarczówka (Krzemionkowa 1), Osiedle Jagiellońskie (Skwer Jagiellonów),

TYP PROJEKTU:
NIEINWESTYCYJNY

KOSZT ZADANIA PO WERYFIKACJI: 30 000.00 zł

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM:

Po okresie pandemii również mieszkańcy Kielc pozamykali sie w domach i długo przebywali w swoistego rodzaniu izolacji społecznej. Dlatego tak ważne staje się ponowne odbudowywanie sąsiedzkich relacji i nawiązywanie nowych. Piknik to doskonały sposób spotkań rodzinnych, wszystkich pokoleń mieszkańców tych starych, jak i nowych np. naszych gości z Ukrainy. Osiedla, które wymieniłam są osiedlami peryferyjnymi, na których brakuje inicjatyw społecznych, kulturalnych i rozrywkowych. Pikniki powinny przewidzieć część rozrywkową, muzykę, występy np. uczniów miejscowej szkoły, np. pokazy sztuki cyrkowej, dmuchane zabawki dla dzieci, malowanie twarzy i różne tego typu atrakcje, gry i zabawy. Powinna być też przewidziana część gastronomiczna w formie grilla z darmowym poczęstunkiem dla uczestników. Poznawanie się wzajemne to pierwszy krok do budowy tolerancji i dobrych sąsiedzkich relacji.

OPIS DZIAŁAŃ:

Idea pikników jest dość znana i popularma. Należy zapewnić warunki do integracji i rekreacji dla jej uczestników. Wynajęcie dmuchanych zjeżdżalni i innych akrakcji dla dzieci, muzyki, stanowisk do malowania twarzy, stref "kawowych" dla dorosłych sprzyjajacych nawiązywaniu romów i budowania wzajemnej sympatii. Przygotowanie poczęstunku w postaci prostych potraw z grilla oraz zimnych i ciepłych napojów. Zaproszenie Straży Pożarnej do pokazów.