IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406433081

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Siłownia plenerowa w dzielnicy Szydłówek nad Zalewem

IDENTYFIKATOR ZADANIA : MI44

TYP PROJEKTU:
Inwestycyjny mały

PROPONOWANA LOKALIZACJA
Działka 915/11, obr. 0006

KOSZT ZADANIA :
150000.00

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM
Projekt zakłada budowę siłowni zewnętrznej dla mieszkańców z Osiedla Szydłówek. Celem projektu jest integracja społeczna, aktywność fizyczna i edukacja poprzez zabawę.
1. W ramach projektu przewiduje się montaż ośmiu urządzeń do ćwiczeń siłowych na nawierzchni żwirowej.
2. Trzeba wiedzieć, że nawet niewielki wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na lepszy stan zdrowia i poprawę układu krążenia.
3. Korzystając z siłowni można wzmocnić kondycję fizyczną i odporność oraz poprawić koordynację ruchową. Osiedle jest pełne starszych ludzi dla których ruch jest częstym wskazaniem medycznym.
4. Trening siłowy na dworze redukuje stres. Wpływa na to obecność koloru zielonego, który uspokaja i łagodzi nerwy.
5. Dobrze wykonane ćwiczenia w siłowni plenerowej mogą mieć formę rehabilitacji. Ćwiczenia na wyciągu górnym pomagają przy bólach pleców, twister wzmocni kondycję, a na motylku można poprawić prawidłową postawę ciała. Osoby starsze, które nie mogą uprawiać sportów, ćwicząc w siłowniach plenerowych mogą poprawić kondycję stawów, mięśni i całego ciała.
6. Siłownie plenerowe są darmowe i dostępne dla każdego, (dla emerytów profesjonalne siłownie są dużym obciążeniem finansowym).

Dodatkowe informacje:
W związku ze zmianą lokalizacji potrzebna będzie zmiana nawierzchni na matę przerostową ze żwirem oraz dołożenie: 4 ławeczki i 2 kosze na śmieci. Korzystne też będzie połączenie pylonem dwóch pojedynczych urządzeń co pozwoli zmniejszyć teren siłowni.

Zakres projektu:
Siłownia plenerowa składająca się z czterech podwójnych stanowisk siłowych, składających się z dwóch urządzeń połączonych pylonami, spełniających rolę tablic informacyjnych, na których pokazane będą zestawy ćwiczeń na danym urządzeniu. Urządzenia siłowe to: twister, stepper, wyciskanie, ściąganie, orbitrek, narciarz, wioślarz i rower. Urządzenia zamontowane z uwzględnieniem stref bezpieczeństwa na macie przerostowej ze żwirem. Dodatkowo montaż tablicy informacyjnej dla siłowni, ławeczek i koszy na śmieci.