IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406433081

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

,,Magiczny Ogród- Pozwólmy się dzieciom bawić"- budowa i modernizacja placu zabaw dla przedszkolaków i mieszkańców Malikowa i okolic. Powiększenie placu zabaw, poprawienie bezpieczeństwa poprzez wymianę ogrodzenia i bramy.

NAZWA PROJEKTU PRZED WERYFIKACJĄ:
,,Magiczny Ogród- Pozwólmy się dzieciom bawić"- budowa i modernizacja placu zabaw dla przedszkolaków i mieszkańców Malikowa i okolic. Powiększenie placu zabaw, poprawienie bezpieczeństwa poprzez wymianę ogrodzenia i bramy.

NR PROJEKTU:
34

OPINIA KOMISJI:

UZASADNIENIE:
Akceptacja oceny merytorycznej jednostki opiniującej

PROPONOWANA LOKALIZACJA
Nr obrębu 0008 nr działki 694/4, skrzyżowanie ulic Piekoszowskiej z ulicą Malików

PROPONOWANA LOKALIZACJA PRZED WERYFIKACJĄ
Nr obrębu 0008 nr działki 694, skrzyżowanie ulic Piekoszowskiej z ulicą Malików

TYP PROJEKTU:

KOSZT ZADANIA PO WERYFIKACJI:
150000.00

KOSZT ZADANIA PRZED WERYFIKACJĄ:
150000.00 zł

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM:
Wychodząc naprzeciw sygnałom płynącym od mieszkańców pragniemy zagospodarować nasz bardzo już stary, istniejący od 1973r. zniszczony plac zabaw, który poprawi efektywność spędzania przez dzieci czasu wolnego. Będą mogły z niego korzystać wszystkie dzieci z terenu Malikowa i Ślichowic, będzie on również miejscem spotkań tej społeczności w różnym wieku. Wyposażenie ogródka/placu zabaw wpłynie przede wszystkim na bezpieczeństwo przebywających na nim dzieci. Dodatkowo zmiana ogrodzenia na lekkie, nowoczesne poprawi bezpieczeństwo dzieci, bowiem stare, walące się ogrodzenie stanowi zagrożenie dla dzieci mieszkańców. Chcielibyśmy stworzyć nowoczesny, a przede wszystkim bezpieczny plac zabaw, wyposażony w huśtawki, bujaki, karuzele, konstrukcje wspinaczkowe. Pragniemy wyodrębnić różne strefy: gry chodnikowe, mini boisko, strefa relaksu z wygodnymi ławkami, bądź leżakami, kącik ekologiczny (ogródek dydaktyczny do samodzielnego zagospodarowania przez dzieci). Naturalną potrzebą dziecka jest ruch. Odpowiednia aktywność ruchowa stanowi nieodzowny element prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego oraz społecznego. Jako nauczyciele jesteśmy tego świadomi i zależy nam na stworzeniu optymalnych warunków dla dzieci. Pragniemy stworzyć dzieciom bezpieczne miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego czasu, które będzie pełniło ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom oderwanym od telewizorów i komputerów bezpiecznie i aktywnie spędzić czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić. Na terenie rosną drzewa, ale nie stanowią one problemu. Na placu konieczne jest postawienie zestawów zabawowych dla dzieci starszych i młodszych, wybudowanie piaskownic z zadaszeniem oraz zaopatrzenie placu w stoliki i kosze na śmieci. Dodatkowo na terenie naszego placu jest studnia, która zagraża bezpieczeństwu dzieci; konieczny jest jej demontaż bądź dodatkowe zabezpieczenie na rzecz przestrzeni do zabawy. Głęboko wierzymy, że dzięki wsparciu rodziców dzieci, środowiska lokalnego oraz samorządu uda nam się stworzyć ,,Magiczny Ogród" stanowiący odpowiednie warunki do harmonijnego rozwoju najmłodszego pokolenia, stanowiącego przyszłość Polski.

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM - KOREKTA:
Wychodząc naprzeciw sygnałom płynącym od mieszkańców pragniemy zagospodarować nasz bardzo już stary, istniejący od 1973r. zniszczony plac zabaw, który poprawi efektywność spędzania przez dzieci czasu wolnego. Będą mogły z niego korzystać wszystkie dzieci z terenu Malikowa i Ślichowic, będzie on również miejscem spotkań tej społeczności w różnym wieku.
Wyposażenie ogródka/placu zabaw wpłynie przede wszystkim na bezpieczeństwo przebywających na nim dzieci. Dodatkowo zmiana ogrodzenia na lekkie, nowoczesne poprawi bezpieczeństwo dzieci, bowiem stare, walące się ogrodzenie stanowi zagrożenie dla dzieci mieszkańców.
Chcielibyśmy stworzyć nowoczesny, a przede wszystkim bezpieczny plac zabaw, wyposażony w huśtawki, bujaki, karuzele, konstrukcje wspinaczkowe. Pragniemy wyodrębnić różne strefy: gry chodnikowe, mini boisko, strefa relaksu z wygodnymi ławkami, bądź leżakami, kącik ekologiczny (ogródek dydaktyczny do samodzielnego zagospodarowania przez dzieci).
Naturalną potrzebą dziecka jest ruch. Odpowiednia aktywność ruchowa stanowi nieodzowny element prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego oraz społecznego. Jako nauczyciele jesteśmy tego świadomi i zależy nam na stworzeniu optymalnych warunków dla dzieci. Pragniemy stworzyć dzieciom bezpieczne miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego czasu, które będzie pełniło ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom oderwanym od telewizorów i komputerów bezpiecznie i aktywnie spędzić czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić. Na terenie rosną drzewa, ale nie stanowią one problemu. Na placu konieczne jest postawienie zestawów zabawowych dla dzieci starszych i młodszych, wybudowanie piaskownic z zadaszeniem oraz zaopatrzenie placu w stoliki i kosze na śmieci. Dodatkowo na terenie naszego placu jest studnia, która zagraża bezpieczeństwu dzieci; konieczny jest jej demontaż bądź dodatkowe zabezpieczenie na rzecz przestrzeni do zabawy. Głęboko wierzymy, że dzięki wsparciu rodziców dzieci, środowiska lokalnego oraz samorządu uda nam się stworzyć ,,Magiczny Ogród" stanowiący odpowiednie warunki do harmonijnego rozwoju najmłodszego pokolenia, stanowiącego przyszłość Polski.

Zakres projektu:
1. Rozbiórka starego ogrodzenia - zamontowanie nowego na całej działce należącej do przedszkola wraz z bramą i 2 furtki
2. Demontaż piaskownicy i zjeżdżalni - zamontowanie piaskownicy z zadaszeniem
3. Demontaż starej podwójnej huśtawki - wstawienie nowej podwójnej
4. Montaż nowej huśtawki typu UFO

ZAKRES PROJEKTU - KOREKTA:
1. Rozbiórka starego ogrodzenia - zamontowanie nowego na całej działce należącej do przedszkola wraz z bramą i 2 furtki 2. Demontaż piaskownicy i zjeżdżalni - zamontowanie piaskownicy z zadaszeniem 3. Demontaż starej podwójnej huśtawki - wstawienie nowej podwójnej 4. Montaż nowej huśtawki typu UFO