IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406433081

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Bez Tabu - zajęcia edukacyjne dla dziewcząt ( pow. 18 r.ż ) i kobiet.

NAZWA PROJEKTU PRZED WERYFIKACJĄ:
Bez Tabu - zajęcia edukacyjne dla dziewcząt ( pow. 18 r.ż ) i kobiet.

NR PROJEKTU:
92

OPINIA KOMISJI:

UZASADNIENIE:
Akceptacja oceny merytorycznej jednostki opiniującej

PROPONOWANA LOKALIZACJA
Kielce

PROPONOWANA LOKALIZACJA PRZED WERYFIKACJĄ
Kielce

TYP PROJEKTU:

KOSZT ZADANIA PO WERYFIKACJI:
30000.00

KOSZT ZADANIA PRZED WERYFIKACJĄ:
30000.00 zł

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM:
Zajęcia edukacyjne BEZ TABU - celem ich jest profesjonalne ( prowadzone przez specjalistów - ginekologów, seksuologów, psychologow, psychiatrów itp) edukowanie dziewcząt i młodych kobiet w zakresie metod antykoncepcyjnych i nie tylko antykoncepcji, ale także odpowiedzialności za siebie. Podsawą ma być uświadomienie im, że seks jest nie tylko przyjemnością, ale niesie ze sobą też potencjalne konsekwencje na całe życie. A jest jeszcze możliwość zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prawne aspekty związane z seksulanością - stawianie granic, prawna definicja gwałtu, zagadnienia związane z tematem orientacji seksulanej. Projekt potrzebny społecznie ze wzgledu na brak szerokiej edukacji seksualnej w szkołach publicznych. Edukacja sprowadzona do korzystania z internetu, brak dostępu do specjalistów, którzy w sposób przystępny i dostosowany do poziomu uczestniczek odpowiedzą na każde pytania i watpliwości związane z tą niezwykle ważną sferą życia. Poprawa świadomości społecznej dotyczących zagrożeń wynikających z podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych, poprawa dobrostanu psychicznego mieszkanek Kielc.

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM - KOREKTA:
Zajęcia edukacyjne BEZ TABU - celem ich jest profesjonalne ( prowadzone przez specjalistów - ginekologów, seksuologów, psychologów, psychiatrów itp) edukowanie dziewcząt i młodych kobiet w zakresie metod antykoncepcyjnych i nie tylko antykoncepcji, ale także odpowiedzialności za siebie. Podstawą ma być uświadomienie im, że seks jest nie tylko przyjemnością, ale niesie ze sobą też potencjalne konsekwencje na całe życie. A jest jeszcze możliwość zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prawne aspekty związane z seksualnością - stawianie granic, prawna definicja gwałtu, zagadnienia związane z tematem orientacji seksualnej.
Projekt potrzebny społecznie ze względu na brak szerokiej edukacji seksualnej w szkołach publicznych. Edukacja sprowadzona do korzystania z internetu, brak dostępu do specjalistów, którzy w sposób przystępny i dostosowany do poziomu uczestniczek odpowiedzą na każde pytania i wątpliwości związane z tą niezwykle ważną sferą życia. Poprawa świadomości społecznej dotyczących zagrożeń wynikających z podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych, poprawa dobrostanu psychicznego mieszkanek Kielc.