IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406433081

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

IDENTYFIKATOR ZADANIA - GŁOSOWANIE : Z08

NAZWA PROJEKTU:
Owocowe Miasto

OSTATECZNA LOKALIZACJA ZADANIA: Na działkach miejskich w okolicach dużej koncentracji bloków mieszkalnych (np. Park Czarnów, ul. Chrobrego,ul. Grunwaldzka przed wjazdem do szpitala oraz w innych lokalizacjach , które zostaną uzgodnione w trakcie realizacji projektu).

TYP PROJEKTU:
ZIELONY

KOSZT ZADANIA PO WERYFIKACJI: 150 000.00 zł

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM:

Projekt zakłada nasadzenie ok. 100 drzew owocowych, odmian nie wymagających intensywnej pielęgnacji np. mirabelki, śliwy, grusze. Zamiennie (w lokalizacjach w których nie da się posadzić drzew ) posadzone zostaną gatunki krzewów będących bazą pokarmowa dla ptaków i innych zwierząt. W ramach projektu posadzony zostanie w Kielcach kasztan jadalny, którego zbiory w wielu miastach także na terenie Polski stały się ekologiczną ciekawostką i zielonym wydarzeniem. Nasadzenia zaplanowano na działkach miejskich w okolicach dużej koncentracji bloków mieszkalnych (np. Park Czarnów, ul. Chrobrego,ul. Grunwaldzka przed wjazdem do szpitala oraz w innych lokalizacjach, które zostaną uzgodnione w trakcie realizacji projektu ze szczególnym uwzględnieniem nowych osiedli mieszkaniowych). Jeszcze nie tak dawno na kieleckich osiedlach całymi wiosennymi dniami trwały wśród dzieci bitwy na „guguły” a dorośli mieszkańcy przygotowywali przetwory z owoców zebranych w sąsiedztwie. Przywróćmy blokowiskom obecność drzew owocowych stwórzmy Owocowe Miasto. Projekt wpłynie także na poprawę bioróżnorodności przestrzeni zielonych naszego miasta przyczyniając się do poprawy warunków ekologicznych oraz bytowania ptaków

OPIS DZIAŁAŃ:

1. Wybór i uzgodnienie lokalizacji, opracowanie projektu nasadzeń. 2. Przygotowanie miejsc pod przyszłe nasadzenia w bezpiecznej odległości od chodników w celu uniknięcia zanieczyszczeń zalegającymi owocami 3. Zakup sadzonek. 4. Nasadzenie drzew owocowych i krzewów. 5.Pielęgnacja roślin po posadzeniu.