IDEA KIELCE: Budżet Obywatelski

plik foto id: 1406433081

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Darmowe chipowanie zwierząt właścicielskich

PROPONOWANA LOKALIZACJA
Kielce

KOSZT ZADANIA PRZED WERYFIKACJĄ
30000.00 zł

RODZAJ PROJEKTU
NIEINWESTYCYJNY

OPIS PROJEKTU WRAZ Z UZASADNIENIEM

Celem projektu jest zapewnienie darmowego chipowania zwierząt właścicielskich, aby zapobiec zagubieniu zwierząt poprzez ułatwienie ich identyfikacji. Projekt zakłada organizację darmowej akcji chipowania zwierząt domowych (psów i kotów). Właściciele zwierząt będą mogli zgłosić się z psem lub kotem do gabinetu weterynaryjnego, który za darmo zachipuje zwierzę i zarejestruje je w bazie Safe-Animal. Korzyści płynące z projektu: 1. Zapobieganie zagubieniom zwierząt - dzięki czipowaniu, zwierzęta będą łatwiejsze do zidentyfikowania, co umożliwi szybsze odnalezienie ich przez właścicieli. 2. Zwiększenie świadomości właścicieli - projekt będzie zwiększał świadomość opiekunów w zakresie identyfikacji i płynących z niej korzyści. 3. Mniejsza liczba zwierząt w miejskim schronisku. Zrealizowanie takiego projektu jest niezwykle ważne. Duża liczba mieszkańców interesuje się chipowaniem, jest to jednakże usługa dosyć kosztowna, na którą część mieszkańców nie jest sobie w stanie pozwolić. Dzięki temu projektowi byłoby to możliwe. Zrealizowanie tego projektu miałoby pozytywny wpływ na ogół mieszkańców. Dzięki chipowaniu zwierzęta zagubione przez właścicieli miałyby możliwość wrócić szybciej do swojego opiekuna, nawet bez interwencji służb. Każdy mieszkaniec mógłby przy pomocy weterynarza sprawdzić czy dane zwierzę jest zachipowane i zwrócić je właścicielowi. Dodatkową korzyścią jest to, że każde zachipowane zwierzę, które trafi do miejskiego schroniska, będzie można bardzo szybko zwrócić opiekunowi, zapewniając schronisku przepustowość. Ograniczy to także bezdomność zwierząt na terenie miasta, co bez wątpienia jest korzyścią dla wszystkich mieszkańców.

OPIS DZIAŁAŃ:

1. Przygotowanie promocji projektu i kampanii informacyjnych na temat chipowania zwierząt w mediach oraz mediach społecznościowych, np schroniska, fundacji działających na terenie miasta, Urzędu Miasta itp. 2. Wybór punktu/punktówów w mieście, gdzie będzie organizowane chipowanie. 3. Współpraca z weterynarzem/ami, którzy będą przeprowadzać chipowanie zwierząt. 4. Realizacja kampanii chipowania i rejestracja zwierząt.

DODATKOWE INFORMACJE:

Zależy nam na jak największej ilości zwierząt zachipowanych i wprowadzonych do bazy Safe Animal. Nie podaję kosztów zachipowania i zarejestrowania jednego zwierzęcia, ze względu na dynamikę cen, aczkolwiek można przewidywać, że za taką usługę można w przybliżeniu liczyć około 60 zł, co mogłoby zapewnić darmowe chipowanie nawet 500 zwierząt.